Иницијативом репрезентативних синдиката образовања у згради Народне скупштине РС, данас је одржан састанак на којем су присуствовали Министар просвете Дејан Вук Станковић са државним секретарима, председница Народне скупштине Ана Брнабић са сарадницима и председници репрезентативних синдиката.

Испред СОС-а састанку су присуствовале председница мр Валентина Илић и подпредседница проф.др Марина Миленковић.

Теме разговора су биле:
– Питање чл.152 ЗОСОВ а који ће се усагласити са Синдикатима на састанку већ заказаном за сл.недељу, како би Закон ушао у скупштинску процедуру.
– Питање измене Уредбе о коефицијентима за високо образовање по хитном поступку и то у делу за ненаставно особље.
– Питање измене Уредбе о односу процента наставе и научно истраживачког рада у високом образовању.
– Питање изједначавања почетне плате наставника са републичким просеком(тренутно заостаје за око 10000 динара).
– Питање расписивања конкурса у предшколским установама,основним и среднним школама.
– Питање формирања Радних група при Влади РС на свим нивоима образовања које ће се непосредно бавити решавањем оперативних и системских проблема по нивоима делатности.
– Питање Уредбе о коефицијентима за Студентски стандард и односу коефицијената за све запослене у студентским домовима.